Страницы

середа, 29 березня 2017 р.

Поетична палітра поета і байкаря Леоніда Глібова

29 березня 2017 року в бібліотеці було проведено літературно музичний вечір: «Поетична палітра поета і байкаря Леоніда Глібова» з  5-6 класами (до 190-річчя від дня народження Леоніда Глібова)


На столі книжкова поличка «Леонід Глібов – український письменник і байкар».
Під звучання мелодії пісні «Біла казка» (муз. О. Янушкевича) виходять ведучі Грудік Яна та Лихач Ярослава і розповідають про життєвий і творчий шлях Леоніда Глібова.


Учні Журавльова Діана, Остапенко Марія, Слушаєва Вікторія, Терещук Діана, Калецький Артем та Басюк Костянтин прочитали байки Леоніда Глібова.



На закінчення бібліотекар Клінова Світлана провела бібліографічний огляд літератури на тему «Великий байкар».
Ще в бібліотеці буде проведено перегляд літератури до 75-річчя В.С. Гея «Хвилина кожна – дар Господній».


Всі учні школи прийняли участь у проведенні свята дитячої книги. Учасники свята смакували гарячим чаєм, печивом та цукерками. 

«Метелик на долоні вічності».

До 70-річчя від дня народження Л. Лежанської з учнями 7-9 класів  28 березня 2017 року було проведено вечір-портрет «Метелик на долоні вічності».

На столі портрет Л. Лежанської та виставка книг.
«Мої рядочки – то не я, о ні!
         То люди. Так! Це їхнє все в мені»


Мета заходу: ознайомити учнів з життям і творчістю Людмили Лежанської.
З вступним словом виступила Клінова Світлана. Вона розповіла про життєвий та творчий шлях Л. Лежанської.
Учні Бортнік Ангеліна, Кухарчук Богдана, Тарасюк Любомир читали листи Людмили Лежанської.
Про спогади Л. Лежанської читала Слива Ангеліна.

Декламували вірші Басюк Мілана, Вовк Мар’яна, Демчук Адріана та Басюк Олександра.





На закінчення бібліотекар провела бібліографічний огляд літератури на тему: «А я іду крізь біль – В життя! До світла»

Обговорення поеми "Гайдамаки"

27 березня 2017 року було проведено з учнями 9 класу обговорення поеми Тараса Григоровича Шевченка «Гайдамаки».

На столі портрет Тараса Григоровича Шевченка, книга «Гайдамаки». В обговоренні прийняли участь Олімпіюк Павло, Вовк Мар’яна, Скачков Роман, Тарасюк Любомир, Багнюк Сніжана та Бортнік Іван.

Діти протягом місяця читали поему Т.Г. Шевченка «Гайдамаки».

З вступним словом виступила бібліотекар Клінова С.В., вона розповіла про те історію написання поеми. Учні обговорили поему «Гайдамаки» по питаннях:

1.       Дізналися від Скачкова Романа, що головним героєм поеми «Гайдамаки» є повсталий народ.

2.       Про те, що величним і одночасно простим героєм є запорожець Максим Залізняк. Він є хоробрий і стійкий воїн, нещадний до ворогів, відданий народові, - говорив Павло Олімпіюк.

3.       Про одного із керівників повстання Івана Гонту, героя-патріота заради вірності присязі, ідеям повстання жертвує найдорожчим ім’ям свободи Батьківщини розповів Тарасюк Любомир.

4.       Образ Яреми як типового представника повсталої маси охарактеризувала Вовк Мар’яна.



Учні обмінювалися думками з приводу сюжету твору. На закінчення бібліотекар Клінова С.В. оцінила результат та підвела висновок обговорення.




Традиційний тиждень дитячого читання

Традиційний Тиждень дитячого читання, який щовесни відбувається під час весняних канікул в Хорлупській бібліотеці – філії пройшов під гаслом: «Весна в книжковому саду» з 24.03 по 30.03 2017 року.

«Книжчині іменини» розпочалися із привітання із святом бібліотекаря Клінової Світлани та вчителя початкових класів Олімпіюк Алли Валентинівни.

На відкриття свята були запрошені найактивніші читачі бібліотеки, вчителі, батьки. В актовому залі була оформлена книжкова поличка «Казочок в’язочка». В цей же день з учнями 1-3 класів було проведено «Подорож на станцію Казкова».





Бібліотекар Клінова С. В. та вчитель початкових класів Олімпіюк А. В. допомогли дітям побувати у казці, ще раз перегорнути сторінки улюблених казок, зустрілися з улюбленими героями.

На станцію з’явився листоноша Пєчкін і приніс багато телеграм на адресу станції. Діти Грудік Владислав, Лихач Іванна,  Терещук Владислав та Протасюк Владислава прочитали телеграми.


Діти відгадували казкові загадки, відгадували які пісенькі співали: «Колобок», «Мама-коза», як шукала свого  сина Івасика-Телесика мати та інші.

А Дюймовочка провела цікавий конкурс «Скільки героїв  – назвіть?», «Яка кінцівка казки?», «Хотів дізнатися Івасик - Телесик».


Діти відгадували загадки і говорили в якій казці відгадка з головним героєм.
Також відгадували ілюстрації до казок, розв’язували кросворди, складали казки та продовжували казку.



Бібліотекар провела бібліографічний огляд літератури на тему: «У світі чарівної казки».




четвер, 2 березня 2017 р.

У нашій пам'яті вони назавжди залишились!

20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної сотні на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. В ці дні ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, події Революції Гідності, які вже стали історією.

Бібліотека-філія села Хорлупи разом із школою та клубом 16 лютого 2017 року підготували патріотичну годину у приміщенні школи: "У нашій пам'яті вони назавжди залишились!".


На столі пам'яті Небесної Сотні (Прапор України, надписи "Герої не вмирають", "Сам не знаю де погину... ") вишитий рушник, ікона Божої Матері, свічки, портрети Героїв Небесної Сотні, проектор, ноутбук, мультимедійна дошка; записи музики, фільмів, презентація за участю організатора школи Новіцької Валентини Миколаївни та вчителя інформатики Погонюка Андрія Олександровича.


З вступним словом виступила бібліотекар бібліотеки-філії Клінова Світлана Володимирівна. Вона сказала, що сьогодні ми зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.


Ведучі директор будинку культури Лівак Надія та бібліотекар бібліотеки-філії Клінова Світлана нагадали присутнім про страшні наслідки подій на головному Майдані України три роки тому. 



Під час заходу демонструвалися епізоди документальної хроніки про криваву розправу над мирними людьми.

Після відео "Мама не плач" учні та вчителі хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані героїв. А ще учні 5-9 класів: Басюк Олександра, Олімпіюк Павло, Тарасюк Богдана, Басюк Костянтин, Вовк Мар'яна, Демчук Андріана, Тарасюк Любомир, Бортнік Ангеліна, Бірюкова Лариса, Терещук Діана прочитали вірші про Небесну Сотню, Майдан. У виконанні Бірюкової Лариси прозвучала пісня "Повертайся живим".

Після відеосюжету "Герої не вмирають" ведуча запалила свічку і передала її учням з рук в руки. В кінці заходу усі виконали гімн України "Ще не вмерла України".



У залі була оформлена тематична полиця літератури і періодики на тему "Слава Небесній Сотні".
Бібліотекар провела бібліографічний огляд біля книжкової полиці.




Звісно, ніякі слова, ніякі співчуття не повернуть загиблих їх родичам, але завдяки таким справжнім патріотам ми зараз живемо, працюємо, навчаємося. Не забуваймо наших героїв. Вони не шкодували життя заради нашого майбутнього.

Хай палають свічки пам'яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях, а розмірений бій хрономерта відчеканює час скорботи, душевного болю і жалю.

Герої Крут – для нащадків взірець

Уже багато років 29 січня наша країна на державному рівні вшановує відвагу і вічну пам’ять студентів – гімназистів, котрі в січні 1918 року полягли в страшному бою біля станції Крути, що знаходиться між Бахлачем і Ніжином, під час наступу більшовицьких військ на Київ. 
Разом із школою та клубо
м 27 січня в Хорлупівській бібліотеці до цієї дати було проведено історичну годину «Герої Крут – для нащадків взірець». 

На столі хліб на рушнику і червона калина, свічка, прапор України, тематична поличка «Під Крутами пішли в безсмертя». 

Про трагічні сторінки нашої історії, які відбулися 99 років тому, але залишаться в пам’яті прийдешніх поколінь розповідали ведучі бібліотекар Клінова Світлана та завклубом Лівак Надія, а також учні 7-9 класів: Олімпіюк Павло, Вовк Мар’яна, Тарасюк Любомир, Слива Ангеліна, Тарасюк Богдана, Басюк Олександра, Басюк Мілана, Бортнік Ангеліна, Демчук Андріана, Басюк Костянтин. 

Учасники історичної години переглянули фільм «Невідома Україна, фільм 91 «Лист без конверта» і прослухали пісню Павла Дворського «Балада про Крути».
Бібліотекар провела бібліографічний огляд літератури біля книжкової полички. 

На закінчення історичної години усі виконали гімн України «Ще не вмерла України».
Крути увійшли в історію України, як символ національної честі. І, хто загинув у битві під Крутами назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній, незалежній Українській державі.