Страницы

понеділок, 26 березня 2018 р.

Година корисної інформації : "Не цураймося рідної мови".

28.03.2018 року в Хорлупівській бібліотеці-філії було проведено : Годину корисної інформації "Не цураймося рідної мови" з учнями 6-9 класів.

Ведучі Слива Ангеліна та Бортнік Ангеліна розповіли присутнім, що мова - найнезбагненіший і найдосконаліший із феноменів людського суспільства. У світі немає нічого такого. чого не можна б було означати словами. Чим багатша нація духовно, тим глибша мова.

Українська мова - барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями. Кожне слово в ній - коштовний камінь з десятками граней. Наша мова- це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності, щирості.
Журавльова Діана, Калецький Артем, Слушаєва Вікторія,Непочатих Камелія, Мельник Андрій декламували вірші та розказували гуморески про українську мову.

Слива Ангеліна виконала пісні :" Рідна мова","Одна калина", та "Україночка".
Бібліотекар Клінова Світлана провела бібліографічний огляд літератури біля книжкової виставки : "Мова- духовне багатство народу".


А також буде проведено інтернет урок : "Книга- та комп’ютер наші друзі", з учнями 3,7 та 9 класів, та шок - урок : "SOS: наркотик - жало добровільної смерті" з учнями 9 класу.

Літературно-музичний вечір : "До висот Шевченкового слова". (До 204-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка)

9 березня 2018 року минуло 204 років від дня народження Т.Г.Шевченка - українського поета , художника, мислителя.
За словами Євгена Сверстюка "Феномен Шевченка відбиває нашу національну справу, природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу  українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять".
Ім’я Шевченка - безсмертне. Воно як незгасний високо піднятий смолоскип, що завжди освітлюватиме духовні творчі шляхи українського народу. Ніколи до його могили не заросте дорога бо вона прокладена з глибин сердець вдячного народу.
З метою вшанування пам’яті великого Кобзаря 27.03.2018 р. в приміщенні Хорлупівської бібліотеки-філії було проведено літературно-музичний вечір: "До висот Шевченкового слова" разом з учнями Хорлупівської ЗОШ.


Ведучі Слива Ангеліна та Кухарчук Богдана розповіли про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка.
Учні Мельник А.,Басюк О., Басюк М., Демчук А., декламували вірші Т.Г.Шевченка: "Чи то недоля та неволя", Ліни Костенко: "Повернення Шевченка", Олександра Богачука: "Думи в казематі", Юрія Лабунського: "Т.Г.Шевченку" та Лесі Українки: "На роковини Шевченка".
Також на літературно-музичному вечорі прозвучали пісні: "Реве та стогне Дніпр широкий", "Садок вишневий коло хати","Думи мої, думи мої..." та "Заповіт".


Бібліотекар Клінова С. провела бібліографічний огляд біля книжкової полички: "Кобзарик для школярика" .


пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Обговорення казки Лесі Українки : "Біда навчить"

26 березня 2018 року в Хорлупівській бібліотеці-філії відбулося відкриття Тижня дитячого та юнацького читання під девізом : "Книга просить на гостини , в неї свято - іменини".
Розпочався тиждень із проведення обговорення казки Лесі Українки : "Біда навчить" з учнями 1-3 класів.

Бібліотекар Клінова Світлана ознайомила учнів з життєвим і творчим шляхом Лесі Українки.


Вчителька початкових класів Олімпіюк Алла Валентинівна прочитала казку Лесі Українки : "Біда навчить".


Учні уважно слухали , а потім відповідали на запитання , брали активну участь в обговоренні казки.
Леся Українка була справжньою донькою України, і ми її нащадки, повинні вивчати кожну сторінку її творчості, адже кожна поема чи поезія має виховне значення.
В українській літературі є багато синів і дочок, імена яких ми повинні знати, і це дає нам почуття єдності роду народу робить нас українцями.