Страницы

середа, 28 жовтня 2020 р.

 76 РІЧНИЦЯ  ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ  ВІД  ФАШИСТСЬКИХ  ЗАГАРБНИКІВ.


       28 жовтня в Україні щорічно відзначається день визволення нашої країни від фашистських загарбників. Це святковий день, коли з нашої землі були остаточного вигнані війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни.

        З нагоди візначення цієї дати Хорлупівська бібліотека - філія підготувала книжкову поличку:

"Волинь в полум'ї війни" 


        Друга світова війна записана у всесвітню історію найбільш кривавими літерами – вона принесла розруху і горе мільйонам людей на всіх континентах.

В 1941–1945 роках на території України відбулися визначальні битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії під час Другої світової війни на території України тривали 40 місяців — із 22 червня 1941-го до кінця жовтня 1944 року. 28 жовтня 1944 року - день остаточного вигнання  військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України. Битва за визволення України тривала 22 місяці. Дорога до перемоги над ворогом була довгою і трагічною.

Ціною неймовірних зусиль, ціною мільйонів життів вдалося зупинити агресора – кожен клаптик української землі рясно политий кров’ю наших захисників. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло понад 3,5 мільйонів людей, а загалом протягом війни людські втрати в Україні склали понад 10 мільйонів військових і цивільних осіб. Було зруйновано понад 714 міст, 28 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів і 33 тисячі закладів освіти.

XXI століття.  Минають  і відлітають у вічність роки. Усе далі і далі відходять в історію трагічні події  Другої світової війни.  Та ніколи  не згасне в пам`яті людській подвиг і  велика трагедія українського народу, його битва, його перемога над фашизмом.  Назавжди в пам`яті залишаться імена тих, хто у грізний час встав на захист рідної землі, хто у нелегкому двобою ціною власного життя відстояв споконвічне право людини на свободу і життя.

Народ України схиляє голови перед пам'яттю тих, хто загинув на полях битв,  в таборах смерті, в підпіллі,  віддає глибоку шану ветеранам Другої світової війни, солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадує всіх, чиє життя забрала війна, пам'ятає, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить сильнішим народ. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.


понеділок, 26 жовтня 2020 р.

 

  26 жовтня святкує 70-літній ювілей визначний письменник, журналіст, метр української літератури ВОЛОДИМИР ЛИС .       Волинський письменник Володимир Савович Лис — справжній феномен сучасності, творами якого захоплюється як політична, так і культурна еліта України.       Лауреат численних літературних конкурсів,  володар Гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня.

 Хорлупівська бібліотека філія пропонує шанувальникам творчості видатного письменника  добірку літератури "Народний письменник Володимир Лис"

  Щиро вітаємо Володимира Лиса з ювілеєм, зичимо довголіття і творчої наснаги!








 

22 жовтня - 85 років від дня народження українського поета, перекладача, члена НАНУ Бориса Ілліча Олійника (1935 – 2017)

Цікаві факти:

Народився Борис Ілліч Олійник 22 жовтня 1935р. в с. Зачепилівка на Полтавщині у  родині службовця. Батько поета працював спочатку шахтарем, а пізніше — редактором районної газети.  У 1943 р. батько загинув на війні.


Вірші почав писати в шкільному віці. 

Одинадцять років очолював парторганізацію СП України і пишався тим, що за ці роки ніхто з письменників не був виключений з її лав або посаджений за ґрати. 

У журналістиці пройшов шлях від простого кореспондента до головного редактора. Усе своє життя Олійник був комуністом. Вважав комунізм найпередовішою ідеологією. 

 Творчий доробок митця становить понад 40 книг віршів, есе і статей. 

Багато творів поета покладені на музику.

 Олійник став лауреатом чисельних премій, в тому числі державної імені Шевченка, імені Вернадського та премії імені Шолохова. 

2012 року кандидатуру Олійника висували на здобуття Нобелівської премії з літератури.

 Відомий державний діяч: обирався депутатом Верховних Рад СРСР (з 1989 по 1991 рік). У 1980—1991 депутат Верховної Ради УРСР X, XI скликань.









вівторок, 20 жовтня 2020 р.

 

🍪🧉🍟🍭 20 жовтня – Міжнародний день кухаря і кулінара!

Їжа – один із невід`ємних елементів людського життя. Вона дає нам сили та енергію, покращує настрій, а інколи навіть надихає на створення шедеврів, як-от творів літератури. Тому бібліотекар Клінова Світлана Володимирівна пропонує добірку книг, наповнених ароматами їжі та присвячені історіям кулінарів.







понеділок, 19 жовтня 2020 р.

 

5 нових українських книг, з якими варто зустріти осінь

Книжкові новинки - фото 1
Книжкові новинки / pexels

У всіх книжках цієї добірки – чи то в повісті для сучасних підлітків, а чи в романі про радянські часи – відчутний сум за майбутнім, яке герої виглядають зі свого минулого. Та лише сьогоднішні думки та почуття формують те, що буде завтра. Читайте і надихайтесь!

"Я повернулася. Люблю", Ольга Герасим'юк

(Л.: Видавництво Старого Лева, 2020)

Фото: starylev.com.ua - фото 423485
Фото: starylev.com.ua

У книжці відомої української телеведучої та громадської діячки Ольги Герасим'юк зібрано есеї, тревелоги та образки за більш ніж десять років – від 2007 до 2019 року. На читача чекають захопливі подорожі, знайомство з історією, культурою, звичаями та ментальністю багатьох народів, але насамперед тут будуть зустрічі з людьми.

Це цікаво: 5 книг з незвичними лайфхаками

Вдумлива й чутлива до найтонших деталей, до найглибших психологічних нюансів авторка (за сумісництвом – і героїня) не тільки розповість багато нового про барвистий і строкатий світ, а й нагадає призабуте, зупиниться перед сакральним, поміркує про вічне. Щире і просте, радісне й печальне, зворушливе і мудре на цих сторінках переплітаються, сходяться й розходяться, творять чутливі, як пульс, візерунки живої оповіді, де кожне слово пропущене крізь серце.

"Розлоге дерево", Олег Лишега

(Л.: Піраміда, 2020)

5 нових українських книг, з якими варто зустріти осінь - фото 423484

Автор цієї збірки – самобутній, екзотичний поет нашої технократичної епохи, який навіть у своєму далекому зарубіжжі звично ловив ротом пстругів у струмку. Так само звично почувався й за дисидентських часів, маючи за вчителя японського класика Ясунарі Кавабату. Тож не дивно, що у черговій збірці поета, який пішов у засвіти у 2014-му, майстер продовжує демонструвати своє химерне ремесло.

"Я вухом ловитиму твоїх верховодок-одноденок… / Хочу побачити легкі сніги у вікно, / Хочу такого снігу, / Як легенда про Мерилін Монро… / Наче – магічна платівко ополонки – / Ти не спи! / На вікні, що дивиться у ніщо, / Я вивісив білі гриби…" Загалом ця представляє корпус невідомих віршів поета з його приватного архіву, а також кілька маловідомих віршів письменника з малодоступних джерел.

"Боже[Я]вільна", Юлія Гудошник

(Чернівці: Видавництво 21, 2020)

Фото: Книгарня 'Є' Суми - фото 423483
Фото: Книгарня "Є" Суми

Цей роман – справжній подорожній щоденник українки, яка шукає своє місце у світі. Ці пошуки ведуть її світами: від німецького гуртожитку до тайського острова, від китайського селища до американського мегаполіса, від данської столиці – до японського храму. Кожна подорож дає їй мудрих наставників і відкриває секрети щастя. Це твір про внутрішню свободу, про ненаситну жагу жити та мистецтво бути щасливим.

"Чому я так гальмую у словах, думках, ідеях? – починає авторка свою оповідь, ще будучи в Україні. – Ця пекуча нестача тепла зробила мене якоюсь лялькою. Звідки така амнезія? Думаю, просто мій організм спить. Так він намагається захиститися. Бо як тільки я прокинуся й усвідомлю, що насправді відбувається зі мною і моїм життям, то, як мінімум, вилізу на дев'ятиповерхівку. А там уже все просто. Мені ще нема й двадцяти, а такі думки виникали вже енну кількість разів. А далі що? Так прожити до старості навряд чи комусь удається. Людина зривається раніше чи пізніше. А я навіть не знаю, як мені зірватися. Емоції сплять. Мозок дрімає. Зате ніжність до світу розпирає. І нема на кого її витрачати".

"Поцілунок був не останній", Оксенія Бурлака

(К.: Академія, 2020)

Фото: аcademia-pc.com - фото 423482
Фото: аcademia-pc.com

За сюжетом, героїня цієї книжки на ім'я Льоля росла в благополучному світі, де були розкішна квартира, яскраві сімейні подорожі, брендовий одяг, дружний клас, ульотні тусовки. Але одного дня з усім цим довелося розпрощатися й потрапити в зовсім іншу реальність. Її батька заарештували, і тепер вона й мама живуть з бабусею й дідусем у їхній пошарпаній квартирі. Обірвалися контакти з ліцейними друзями, і навіть найкраща подруга віддаляється. Дуже складно в новій школі. Учителі наче не знають і не здогадуються, як тут нестерпно.

Льоля, яка не здатна терпіти знущання жорстоких розбишак, починає "воювати" з ними, нариваючись на гіркі неприємності. Єдина відрада – втеча на дах десятиповерхівки. Цю схованку під небом показав їй Стас – однокласник, який тусується в тій хамовитій компанії. Льоля дізнається, що до проблем у її сім'ї причетний його батько, і розуміє: треба забути про Стаса. А як це зробити, коли з ним так добре і солодко… І здавалося, драматичні обставини остаточно роз'єднають Льолю і Стаса, але в кохання своя логіка: їхній поцілунок був не останній.

"Моя Галичина. Край за Карпатами", Залця Ландман

(Чернівці: Видавництво 21, 2020)

Більшість подій у цій книжці розгортається у Східній Галичині й зокрема Жовкві, рідному місті авторки, а її головний колективний персонаж – найближче оточення: батько й мати, дідусі й бабусі, дядьки й тітки, кузени й кузини, друзі й знайомі. Саме вони є оповідачами або дійовими особами плетива нескінченних історій, які утворюють наративний простір цих спогадів.

Фото: Видавництво 21 - фото 423480
Фото: Видавництво 21

А поза тим тут діють також десятки інших персонажів – епізодичних і випадкових: польські поміщики, українські селяни, хасидські вундеррабі, австрійські гусари, російські козаки, єврейські комерсанти, орендарі, шинкарі, шадхени (шлюбні посередники), жебраки, міські божевільні, священики, черниці, няні й служниці тощо. Під пером швейцарської письменниці ще раз колоритно постає автентична панорама Східної Галичини початку 20 ст. – з усім своїм розмаїттям, буднями й святами, соціальними контрастами й історичними катаклізмами.

"Змінилися, однак, коментуючі надписи біля зброї в "Міському музеї Лемберга", – згадує авторка львівські новини недалекої давнини. Спочатку алебарди й бердиші були означені як зброя середньовічної міської сторожі Лемберга. А про шаблі з їхніми розкішними, тонкими грифами, можна було вже з надписів, які були вигравійовані на лезах, довідатися, що ці розкішні мистецькі витвори аристократи дарували своїм синам на повноліття чи до дня чоловічої зрілості.

За потенційних ворогів тут, у цій найсхіднішій частині країни, вважали, через сто років після перемоги над турецькими військами та їхнього вигнання з простору слов'янських поселень, безумовно, росіян. Але що ж стояло на коментуючих табличках тепер? Це була – так гласили віднині надписи – зброя бунтівливих селян-кріпаків, якою вони билися з польськими магнатами".

Ігор Бондар-Терещенко


https://maximum.fm/novini_t2

середа, 14 жовтня 2020 р.

 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України.

Цього дня вже багато років ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, яке для усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені. Українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас. Їй відомі всі наші потреби й турботи, радощі і печалі. Саме з її покровом і заступництвом всі ми пов’язуємо усі свої надії.

Сьогоднішній день також було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні.

В житті часто спостерігаємо, як сьогодення перекликається зі старовиною, адже ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

Саме тому День захисника України ми відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. 

Тому Хорлупівська бібліотека філія вітає з Днем захисника бажає усім мирного неба, міцного здоров’я, незгасимої енергії, завзяття і сили! Нехай божественний покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів!



понеділок, 12 жовтня 2020 р.

 Тече вода в сине море,

Та не витікає;
Шука козак свою долю,
А долі немає.
Пішов козак світ за очі;
Грає синє море…

T. Г. Шевченко

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХУ-ХУІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.
У 1775 році Запорізька Січ була ліквідована рішенням імператриці Катерини II. Але, незважаючи на це, День українського козацтва сьогодні можуть святкувати справжні козаки, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної Україні після розпаду СРСР.
У незалежній Україні свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999 р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

Тому бібліотекар Клінова Світлана Володимирівна до дня козацтва підготувала тематичну поличку :"Україна - земля козацька..." 

 





пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

 9 жовтня відзначали день Іоанна Богослова, який в народі вважався покровителем живописців. В церковному переказі йдеться, що Іоанн був молодшим братом апостола Якова, разом з яким був покликаний в учні самим Ісусом Христом. А до цього Іоанн з Яковом заробляли на життя рибальським промислом. Іоанн був одним з найбільш наближених апостолів Ісуса, тому став свідком багатьох подій, що відбувалися в його житті. Саме йому Христос доручив турботу про свою матір Марію.


У церкві його шанують як Божого мандрівника, який послідував за Христом на Голгофу. У народі Іоанну молилися перед відправленням у довгу дорогу, оскільки вірили, що дороги зазвичай притягують нечисту силу, і шлях може бути досить небезпечним. Говорили, що на таких дорогах живуть відьми, небіжчики та інші духи, загиблі без покаяння. На перехрестях по ночах лісовики грають, чекають на мандрівників, лякають і вбивають їх. Тому, говорили, що людині, яка опинилася у дорозі після заходу сонця, потрібно бути дуже обережним. Особливо треба було остерігатися нечистої сили і п'яних людей.


Народні прикмети на 9 жовтня:


Сніг пішов 9 жовтня - через 40 днів настане зима

Сонячний і теплий день 9 жовтня віщує неспекотний і дощовий липень

До першого снігу на деревах залишилося досить багато листя - чекай суворої зими

Дощ зі снігом 9 жовтня - в січні буде три сильних відлиги

Якщо людина народилася 9 жовтня, то її талісманом вважається топаз. Також в якості оберега можна носити яшму. Такі люди вважаються непосидами

Тетерева стоять на верхівках дерев - за прикметами буде ясна погода

Після тривалого затишшя 9 жовтня починає дути сильний вітер - буде дощ або сніг

Під час заходу небо в серпанку - чекай швидкої негоди

Протягом дня температура повітря практично не змінюється - такою вона залишиться і в найближчі дні

Відлетіли граки 9 жовтня - скоро випаде сніг

Рожевий, жовтий або золотий захід - хороша погода буде

Яскраві зірки - погода буде приємною. Тьмяні зірки віщують дощ або сніг

Швидкий листопад - прикмета, що зима теж настане досить швидко

Йде дощ 9 жовтня - негода триватиме ще 2 тижні




вівторок, 6 жовтня 2020 р.


📚 6 жовтня виповнюється 139 років з дня народження видатного українського драматурга, заслуженого діяча мистецтв України- Івана Антоновича Кочерги. Видатний драматург  відкрив для українців безліч незвіданих, таємничих сторінок багатої, великої історії країни, показавши своїми творами унікальність і самобутність народу. П'єси Кочерги мали приголомшливий успіх і досі є одними з «основних» в репертуарах провідних українських театрів: на них і сьогодні приходять сотні тисяч глядачів.

понеділок, 5 жовтня 2020 р.

 В Хорлупівську бібліотеку завітай та нові книги прочитай.




 

5 жовтня Всесвітній день лікаря! 


Міжнародний день лікаря
Професія лікаря відноситься до однієї з найдавніших. Першою професійною клятвою лікаря стала клятва Гіппократа. З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря. Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу. У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів - Medecins Sans F...
Організація є незалежною, що фінансується головним чином за рахунок суспільних пожертвувань з країн, де знаходяться її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності.
Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу.
В 2020 році Міжнародний день лікаря припадає на 5 жовтня.




пʼятниця, 2 жовтня 2020 р.

 У першу неділю жовтня відзначаємо День вчителя!

Дорогі працівники освіти, ветерани педагогічної праці!

Прийміть вітання з професійним святом - Днем вчителя!

В усі часи вчитель залишається опорою суспільства і держави. Якими виростуть діти, яке суспільство вони будуватимуть, які моральні цінності будуть сповідувати, багато в чому залежить від таланту і особистості вчителя.

Коли вчитель заходить в клас, всі учні встають. І це не просто звичайне правило - це данина поваги тим, хто щодня вчить любити свій рідний край, вірити в добро, захищати слабших, долати труднощі, рахувати, писати, малювати  і багато іншого. 

Немає завдання більш благородного, ніж давати знання, навчати новим вмінням, готувати до самостійного життя. 

Шановні освітяни! У цей святковий день бажаємо Вам гарного настрою, міцного здоров'я, благополуччя і радості від нових звершень!



 

  • Головна
  • Погляд та Огляд
  • Книжкові новинки жовтня від українських видавництв

    Книг не буває багато, правда? А хороших книг – тим паче. Ми не змогли пройти осторонь, і вже підготували книжкові новинки цієї осені. Тут перші з них, а далі буде…ще більше. Причина зрозуміла. Читайте перше речення.

    Саллі Руні «Нормальні люди»

    Зміст статті [Показати]

    Видавництво Старого Лева

    ВСЛ книжкові новинки
    фото – ВСЛ

    А ви знали, що новий рейтинговий серіал «Нормальні люди» знятий за мотивами однойменного роману? Коли екранізація вийшла гарна, то книга має бути просто космос.

    В центрі сюжету – випускники Маріанна та Коннел. Він – популярний красунчик, з яким всі мріють дружити. Вона – дивакувата аутсайдерка, що потерпає від насмішок однолітків. Попри всі розбіжності між ними виникає якийсь незрозумілий зв’язок, який змушує постійно триматися близько одне біля одного. Навіть через роки, коли вони починають відчайдушно шукати себе та страждати від наслідків несподіваного дорослішання, ця магічна нитка не розривається, а лише міцнішає. Але ж яке призначення вони мусять виконати в житті одне одного? І ким можуть стати разом?

    Відвертий та проникливий роман, від якого не раз перехоплюватиме подих.

    Ілларіон Павлюк «Я бачу, вас цікавить пітьма»

    Видавництво Старого Лева

    Іноді пітьма всередині нас перемагає. Іноді байдужість цементує душі й паралізує мозок. Часом живеш життям, якого не побажаєш навіть ворогу. Та чи існує вихід з цього пекельного замкненого кола?

    Головний герой роману – кримінальний психолог Андрій, якого відправляють консультувати розслідування у прокляте село Буськів сад. В поселенні вже довгий час є серійний вбивця Звір, до страшних діянь якого краяни майже звикли. Але цього разу таємниче зникає маленька дівчинка. 

    В цій книзі містика майстерно переплітається з сучасними людськими реаліями.

    А хитромудрі повороти сюжету, соковиті описи та довершені персонажі роблять роман справді потужним. Стівен Кінг нервово курить в куточку.

    книжкові новинки жовтня
    фото – ВСЛ

    Двотомник Олега Сенцова «Хроніка одного голодування» та «4 з половиною кроки»

    Видавництво Старого Лева

    За історією кремлівського політв’язня Олега Сенцова слідкував, мабуть, кожен українець. Режисера було незаконно ув’язнено Росією в травні 2014-го року. Проте у 2019-му його вдалось звільнити  в рамках обміну військовополоненими.

    книги Олега Сенцова
    фото – ВСЛ

    Як це воно – після насиченого мистецького життя раптом опинитися в страшній ґратованій кімнатці? Про свій непростий досвід Олег розповість у новій книзі-двотомнику, яку вже традиційно публікує Видавництво Старого Лева. 

    Перший том – це тюремний щоденник, який Сенцов вів протягом свого 145-ти денного голодування. На його сторінках він ділиться з читачем роздумами про життя і смерть, розповідає про свій фізичний та моральний стан під перманентним тиском ворога. А ще розчулює історіями про свої бажання та мрії, які допомагали йому вставати з ліжка і боротись кожного дня. Текст подано оригінальний, без будь-яких правок та доповнень. 

    Другий том – це збірка малої прози Олега, в якій він правдиво висвітлює життя арештантів у російській в’язниці. Звідси ми дізнаємось про жахливі умови утримання, абсурдні порядки та правила, які мусили виконувати в’язні, аби лише вижити. 

    Цікаво, що книга – двомовна. В ній буде зустрічатися як оригінал російською, так і український переклад Сергія Осоки. 

    Ірена Карпа «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете»

    #книголав

    Якщо ви втомились від невдач на любовному фронті, або ж просто бажаєте дізнатись, що насправді відбувається в чоловічих головах, то новинка від Ірени Карпи саме для вас. Книга справжній посібник про стосунки з протилежною статтю, в якому авторка ділиться досвідом своїх чисельних романтичних пригод та 3-х шлюбів. І робить вона це у своїй звичній жартівливій манері. 

    На щастя, у книзі немає нудних заїжджених порад, якими так і кишать жіночі журнали. Лише відверті, правдиві історії самої Карпи та її друзів, а також несподівані висновки, до яких вдалось дійти через роки різноманітних відносин.

    Де знайомитись з хлопцями? Чому чоловіки так довго не наважуються одружитись? Та чому червона помада – найкраща помічниця в любовних справах? Все це авторка повідає нам, немов та мудра старша сестра.

    Ірена Карпа новинки
    фото – #книголав

    Роб Кемп «Хороші хлопці. 50 героїв, що змінили світ добротою»

    #книголав

    фото – #книголав

    Коли ми хочемо охарактеризувати чоловічу стать, на думку відразу приходить слово «сила». Та чи не стереотипно мислимо? Книга Роба Кемпа «Хороші хлопці» присвячена 50-ти чоловікам, які увійшли в історію не завдяки своїй силі чи успішності, а саме вмінням віддавати та робити добро. 

    У цьому оригінальному списку опинилися Нельсон Мандела, Барак Обама, Бенедикт Камбербетч, Джеймі Олівер, Ілон Маск, Конфуцій та багато інших. В українському перекладі книгу доповнено ще й життєписами наших земляків, таких як Микола Пирогов, Сергій Жадан та В’ячеслав Чорновіл. Оце файна компанія зібралась, еге ж?

    На сторінках книги ви знайдете короткі біографії цих прославлених добряків, а ще їхні яскраві портрети від ілюстратора Пола Блоу.

    Наомі Альдерман «Сила»

    #книголав

    А тепер дізнаємося про потаємну зброю жінок, щоправда, трішки в фантастичному контексті. І спробуємо зрозуміти, як виглядає світ, де жінки – сильна стать? 

    «Сила» – твір-антиутопія від британської письменниці Наомі Альдерман. Його вважають своєрідною відповіддю на роман «Оповідь служниці» Маргарет Етвуд, з якою сама авторка давно товаришує. 

    В молодих дівчат невідомо звідки з’являється небезпечна надприродна сила. Тепер завдяки електричному заряду, який ховається на кінчиках пальців, ці жінки можуть нападати, катувати та вбивати всіх, кого заманеться. Очевидно, майбутнє патріархального устрою опинилось під страшною загрозою. 

    Історія в книзі показана очима кількох героїв, які різним чином зіткнулися з цією неймовірною силою. Це журналіст-початківець з Нігерії, сирота з американської провінції, амбітна політикиня та донька боса лондонської банди. 

    фото – #книголав

    Роман входить у список 10-ти кращих книг 2017-го року за версією New York Times, а також є однією з найулюбленіших книг Барака Обами.

    Нік Бостром «Суперінтелект»

    Наш Формат

    книги жовтня
    фото – Наш Формат

    В дитинстві ми дивились фільми про майбутнє і з подивом роззявляли роти. А нині живемо в цьому чудернацькому майбутньому і маємо його за буденність. Та вже скоро на світ чекає нова епоха – прихід штучного інтелекту. Чи стане він для людства потужною допомогою, а чи вб’є його, як беззахисну лабораторну мишу, ніхто достеменно не знає.

    Шведський дослідник та професор Оксфорду Нік Бостром переконує – все залежить тільки від нас. У своїй книзі «Суперінтелект» він розповість, як люди мають підготуватись до ери ШІ, аби уникнути можливих загроз та повернути це собі на користь.

    А щоб ви не сумнівались в авторитетності автора, скажемо лише, що до його думки прислухається навіть сенсей сучасних технологій Ілон Маск.  Тому якщо хочете сміливо крокувати у завтрашній день, це видання – абсолютний must-read. 

    Альфред Слоун «Моя історія в General Motors»

    Наш Формат

    Все ще не знайшли ідеальної книги про бізнес, яка б справді мотивувала? Тоді сам Білл Гейтс рекомендує вам автобіографію Альфреда Слоуна – колишнього директора корпорації «General Motors». 

    Повірте, цей чолов’яга  – справжнісінький геній. Він зумів порятувати всю автомобільну галузь США у часи глибокої післявоєнної депресії, а також увів у менеджмент принцип децентралізації підприємства, яким благополучно користуються й нині. 

    На сторінках цієї книги Слоун ділиться безцінним досвідом взірцевого керівника, (а займався він цим, до речі, 68 років) та розповідає як зробити компанію справжнім лідером на ринку, (переплюнувши навіть Генрі Форда). 

    Тож, коли мрієте побудувати власну імперію – туточки вам десятки підказок. Не дякуйте. 

    книжкові новинки Наш Формат
    фото – Наш Формат

    Бен Горовіц «Ви те, що ви робите. Як створити корпоративну культуру»

    Наш Формат

    книги від видавництв
    фото – Наш Формат

    Проте, якщо вам вже надокучили історії успіхів «суперлюдей», і здається, що до їхнього рівня, як до Києва рачки, запропонуємо дещо нетривіальне. Книга Бена Горовіца «Ви те, що ви робите» якраз про організацію своєї діяльності без шаблонних методів. 

    Рабовласник, який скоординував повстання рабів? Ну і справи! Невдаха, що побудував найбільшу у світі імперію? Не може бути. Злочинець, який з жорстокого ватажка перетворився на філантропа? Це щось новеньке. 

    Автор вразить вас оригінальними ідеями та незвичними підходами. Покаже, що спільне у світоглядах Чингісхана та ексдиректора МакДональдза, а ще цитуватиме в епіграфах хіп-хоперів, немов давньогрецьких філософів. 

    «Ви те, що Ви робите» – заявляє Горовіц. І завдяки книзі, шлях до усвідомлення цієї істини видасться вам вельми захопливим.

    Впевнені, що ці книжкові новинки візьмуть вас у читацький полон на всю осінь. Не дякуйте.

    Головне зображення – unsplush


    четвер, 1 жовтня 2020 р.

     Йоганн Себастьян Бах говорив: "Мета музики - чіпати серця" ❤️


    🎼 Дійсно, чарівливі звуки мелодії можуть підняти настрій, навіяти спогади, змусити замислитись або навпаки - розслабитись. Складно уявити, як з окремих звуків з’являються мелодії, здатні розтопити навіть кригу в серці людини. 


    🎶  З маленької вулички чи кафе біля вокзалу, на вечірці чи у стінах рідного дому - нехай музика лунає завжди й звідусіль. Нехай вона продовжує зцілювати людські душі та дарувати людям радість! 


    Не змовкайте, музиканти,

    Грайте, грайте, грайте, 

    Щоб лунала дзвінко-дзвінко,

    Полонила серця стрімко,

    І дорослим, і малим, 

    Ваша музика від серця,

    Що по всьому світу ллється. 

    Не змовкайте, музиканти,

    Грайте, грайте, грайте!


    З Міжнародним днем музики! 🎉




     1 жовтня - ДЕНЬ ВЕТЕРАНІВ ТА ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

    "Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою.

    Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів."

    І. О.Решетовська

    Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

    Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».  Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

    Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

    За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 629 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.

    За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Понад  80% з них вимушені існувати нижче «межі бідності», отримуючи пенсії менше 915 тис.грн., що аж ніяк не може забезпечити достойної якості життя.

    Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов. Однією з найболючих проблем, що безпосередньо торкається всіх без винятку людей похилого віку, є недоступність адекватного медичного обслуговування. Всупереч конституційним нормам безоплатність лікарської допомоги лишилась фактично на папері. Ціни на ліки стають практично недоступними для людей з низькими доходами,  якими є переважна більшість пенсіонерів.

    Демографічна ситуація, при якій населення планети старіє швидше, ніж молодіє, турбує міжнародну спільноту. ООН неодноразово розглядала цю проблему. Щоб тримати її під постійною увагою, Генеральна Асамблея ООН 14 грудня 1990 року постановила відзначати 1-го жовтня Міжнародний день осіб похилого віку. У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя, про невирішене у цій сфері.

    Надто важливою, на думку ООН, є потреба більш активного використання виробничого і творчого потенціалу тих, кому за 60. Завдяки цьому суспільство дає можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості, поставитися до неї як до особливого періоду життя, бути корисними і потрібними. Окрім того, працюючі пенсіонери, як платники податків, зменшують тягар соціальних витрат, що через низьку народжуваність все важчає на плечах молодших поколінь.

    Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі "особи похилого віку", чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і зробили найбільший внесок у розгром гітлерівського фашизму. Цього не маємо забувати.

    Бажаємо всім ветеранам України міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди у ваших душах. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.

    Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість. Нинішні «літні люди» є останніми носіями класичної культури межі ХІХ-ХХ століть, того часу, в якому понад усе були честь, вихованість, толерантність - ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли крізь всі жахи тоталітаризму, голодоморів, репресій та війн.

    Життя швидкоплинне, і з кожним роком Ваша війна все далі йде в історію. І з кожним роком ми, нажаль, втрачаємо наших дорогих ветеранів – живих свідків тих подій, хто воював, йшов на смерть за свою країну, за рідний край.

    Великий подвиг захисників і визволителів нашої держави назавжди збережеться в пам'яті українського народу. Кожен з нас береже в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали країну, глибоку вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім'я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів. Ми схиляємось перед доблесними ветеранами. Ми в неоплатному боргу перед Вашими незгасаючими подвигами.

    Від усього серця бажаємо Вам миру, добра і щастя! Бажаємо всім міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди у ваших душах. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові. Із святом Вас!!!