Страницы

неділя, 3 травня 2020 р.

Цікаво знати…
3 травня 2020 року. Всесвітній день свободи друку.
У 1993 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 травня Всесвітнім днем свободи друку.  Дане рішення стало результатом роботи Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка в резолюції 1991 року «Про сприяння забезпеченню свободи преси у світі» визнала, що вільна, плюралістична та незалежна преса є необхідним компонентом будь-якого демократичного суспільства.
Генеральна конференція передала Генеральній Асамблеї виражене державами, членами ЮНЕСКО, побажання оголосити 3 травня Міжнародним днем свободи друку.
Ця дата була обрана в ознаменування Віндхукской декларації зі сприяння забезпечення незалежності та плюралізму африканської преси, прийнятої 3 травня 1991 року на семінарі зі сприяння забезпечення незалежності та плюралізму африканської преси, організованому ЮНЕСКО та Організацією Об'єднаних Націй в Виндхуке (Намібія).
Всесвітній день свободи друку є щорічним нагадуванням міжнародній спільноті про те, що свобода друку і свобода вираження думок є основними правами, закріпленими у Загальній декларації прав людини.  Ми повинні захищати ці права, оскільки вони представляють собою основу демократії і надають реальний вплив на життя людей в усьому світі.  Головним же заходом в святковий день є вручення Всесвітньої премії ЮНЕСКО за внесок у справу вільної преси імені Гільєрмо Кано.  Премія заснована на честь загиблого в 1986 році колумбійського журналіста.  Вона присуджується окремій особі, організації або установі, які зробили значний внесок у справу захисту свободи друку або її сприянню у всьому світі, особливо якщо така діяльність пов'язана з ризиком або репресіями.
А також у  цей день світ відзначає Міжнародний день Сонця та День народження «спаму».

Для Землі Сонце — могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі. В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя, — повітря перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і облідінілої суші. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з'явилося життя.
Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Воно не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних зовсім не виробляє. Це відновлювальна енергія.
Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії і нагадати, що Сонце життєво важливо для життя на Землі, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МТСЕ) (ISES-Europe) і організовує на добровільній основі щорічне проведення 3 травня Дня Сонця.

  3 травня вважається ще і Днем народження спаму - головного болю господарів електронних поштових скриньок, в зв'язку з тим, що в цей день в 1978 році було відправлено перше офіційно зареєстроване небажане рекламне повідомлення.

А також 3 травня 1494 року іспанський мореплавець Христофор Колумб відкрив Ямайку. У 1904 році американський винахідник Джордж Паркер запатентував свою першу письмову ручку. У 1937 році роман Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром» отримав Пулітцерівську премію.

У 1966 році лондонська газета «Таймс» почала виходити у новому форматі - за новинами на першій сторінці.

А ще 3 травня – День кондитера. Щорічно 3 травня у багатьох країнах святкують День кондитера, який супроводжується проведенням майстер-класів і різних дегустацій.
З давніх-давен десерти вважалися розкішшю, яку могли дозволити собі лише обрані. А щоб стати кондитером мало було мати кулінарні навички, необхідно було володіти витонченим смаком і хорошою уявою. Як окремий вид кулінарне мистецтво стало відомо в Італії в кінці 15-початку 16 століття, коли в регіоні з'явився цукор, а до цього солодощі купували на Сході. У день кондитера в багатьох країнах світу маестро проводять кулінарні майстер-класи, проходять дегустації солодощів і виставки цукерок. Кожен може долучитися до тонкого мистецтва світу десертів.
До солодощів можна ставитися по-різному - хтось їх любить, а хтось демонізує. Але складно заперечувати, що деякі десерти - це справжні витвори кондитерського мистецтва.


















Немає коментарів:

Дописати коментар