Страницы

середа, 10 червня 2020 р.


Бібліотекар Клінова Світлана підготували віртуально - довідкову розповідь «Батько українського бестселера»

Василь Шкляр — один із найвідоміших сучасних вітчизняних письменників, «батько українського бестселера», автор роману «Ключ», який приніс йому кілька престижних літературних премій, серед яких Гран-прі конкурсу гостросюжетного роману «Золотий бабай», премії столичних журналів «Сучасність» та «Олігарх», премію міжнародного конвенту фантастів «Спіраль століть». Лауреат Шевченківської премії (2011).
Народився на Черкащині, навчався в Київському Університеті на філологічному факультеті, згодом — в Єреванському університеті. Цей період дав змогу вивчити вірменську мову. Саме тому перші переклади українською Шкляра — це розповіді класика Акселя Бакунца, вірші Амо Сагіяна, Вагана Давтяна, "Мисливські оповідання" Вахтанга Ананян.
Після навчання працював журналістом і написав перші збірки оповідань.
Період політичної журналістики в гарячих точках згодом опише в романі Елементал.
В 2011 році Василю Шкляру присуджено премію імені Тараса Шевченка за роман Залишенець. Чорний Ворон. Але автор відмовився від отримання нагороди, як знак протесту проти політичного режиму .
Автор романів: Ключ(1999), Елементал (2001), Кров кажана (2003), Залишенець. Чорний Ворон (2009), Маруся (2014), Чорне сонце (2015), Троща (2017) та ін. Дитячі книжки автора: Песик Гав, соловейко, джміль і два голуби, Помста Баби Яги та інші.
Твори Василя Шкляра перекладені багатьма мовами - англійською, болгарською, вірменською, шведською, словацькою та ін.

Твори:

«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше. Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника

«Треба спитати у бога»
Ця збірка містить новели та оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Розлоге інтерв’ю зі Шклярем, яке взяв у нього В’ячеслав Кириленко, — це своєрідна автобіографічна повість автора «Чорного Ворона», яка проливає світло на його життя, творчість, у тому числі й на літературний доробок, представлений у цій книжці.

 «Характерник»
У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?

«Тінь сови»
Роман «Тінь сови» — найгуманніший з усіх написаних Шкляром. Кохання та журба, на жаль, часто ходять поруч Життя Катерини і Степана сповнене любові та світлої поезії. І коли приходить біда – як тінь сови, що вони побачили перед весіллям, – заради спокою дружини Степан ладен пожертвувати всім. Смерть сильніша за кохання? Мабуть, навпаки Непідвладна часу історія кохання, що надихає та дає надію. Кохання, яке перетворюється на легенду...
«Самотній вовк»
«Самотній вовк» (під попередньою назвою «Елементал») — найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій.
Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді — до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання.
Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання приголомшить найпроникливішого читача.

«Чорне Сонце»
РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА — ОЧИМА БІЙЦЯ ПОЛКУ «АЗОВ»!
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

До видання ввійшли твори: «Чорне Сонце», «Танець під чортову дудку», «Крук — птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії».






Немає коментарів:

Дописати коментар