Краєзнавча робота

            

Хорлупи - для вас живу!

Краю мій зелений! Золото вербове !Стежко моя! Роси голубі!Мати - Україна! Сонце чорноброве,Уклоняюсь піснею тобі...Село наш дім, наше коріння і доля, наша кровність і материнська пісня. Наше село - розбудженні досвітки, духмяні пахощі літа. Тут живе наше дитинство, це частинка нашого серця. Це сповідь і турбота.


В усіх народів світу існує повір'я, що той,  хто забув свій край, забув звичаї батьків, карається людьми і Богом. І він блукає по світу, як блудний син, ніде не може знайти собі притулку. Знати та пам'ятати наші народні звичаї, обряди, традиції, шанованих людей свого села -обов'зок кожної  людини.  


Саме тому 22 грудня в Хорлупівський ЗОШ І-ІІст. відбувся  тематичний вечір "Хорлупи - для вас живу!     
На святі були використани відооматеріали , які підготувала бібліотекар Грудік І.В.


Почуття любові до України, глибока повага до вікових народних традицій - невичерпні джерела духовності, моральності та культури сучасної людини. Великого значення набуває розвиток історичного краєзнавства в школі, вивчення історії рідного краю, культурних традицій українського народу. 

Саме з цією метою 5 квітня 2007 року створений музей історії села Хорлупи у місцевій школі, а 8 квітня 2011 року присвоєно звання «Зразковий».
Керівник музею Протасюк Віталій Григорович, вчитель історії, директор школи, старший вчитель, "Відмінник освіти України".
Музей розміщенний у трьох кімнатах. 13 розділів експозиції, 1500 експонатів. Всі кімнати музею естетично оформлені, експозиції технічно оснащені. Вони постійно оновлюються та доповнюються. На вітринах знаходяться археологічні знахідки, знаряддя праці, зібрані пошуковими загонами базової школи, документи й нагороди учасників Великої Вітчизняної війни...Всі фонди музею укомплектовані по тематиці, постійно поповнюються новими матеріалами.
У 2010 році до 65-ї річниці з Дня Перемоги створено Зал пам'яті, де зібрані рушники, подаровані родинами воїнів, які загинули в роки війни.
Учні історико - краєзнавчого гуртка є екскрсоводами, які проводять дуже цікаві екскурсії. Запрошую відвідати наш музей.


               
                         

 21 травня у Хорлупах в актовій залі школи відбулася презентація книги Чернацького Івана Гавриловича « Добрий день, Хорлупи» .


 Автор все своє життя присвятив рідному селу. 40 років обирався депутатом Хорлупівської сільської ради, працював заступником голови колгоспу, секретарем партійної організації, головою сільської ради. Вів і веде активну громадську роботу, є активним дописувачем Ківерцівської районної газети « Вільним шляхом».Іван Гаврилович поділився думками, як йому працювалося над книгою. Ведучі Новіцька Валентина та Вовк Мирослава разом з присутніми перегорнули сторінки книги «Добрий день, Хорлупи».


           


15 квітня до бібліотеки завітав Чернацький Іван Гаврилович із подарунком.


 Він подарував свою книгу "Добрий день, Хорлупи". У цій книзі Іван Гаврилович, створюючи життєпис, намагався відтворити сторінки історії рідного села, яке відоме не лише тим, що тут зародилося відоме як на Волині, так і далеко за її межами свято Приймаків, а й багатьма трудовими звершеннями. Автор намагався згадати добрим словом тих невтомних, дружніх, трудолюбивих людей, з ким звела його доля на різних етапах життя. 


Адже на їх і на його долю випав важкий історичний шлях. Дорогий Іване Гавриловичу, дякую за подарунок і бажаю Вам міцного здоров'я, творчого натхнення, сімейного затишку...Немає коментарів:

Дописати коментар