суботу, 24 січня 2015 р.

Хорлупи - для вас живу!

Краю мій зелений! Золото вербове !Стежко моя! Роси голубі!Мати - Україна! Сонце чорноброве,Уклоняюсь піснею тобі...


Село наш дім, наше коріння і доля, наша кровність і материнська пісня. Наше село - розбудженні досвітки, духмяні пахощі літа. Тут живе наше дитинство, це частинка нашого серця. Це сповідь і турбота.
В усіх народів світу існує повір'я, що той,  хто забув свій край, забув звичаї батьків, карається людьми і Богом. І він блукає по світу, як блудний син, ніде не може знайти собі притулку. Знати та пам'ятати наші народні звичаї, обряди, традиції, шанованих людей свого села -обов'зок кожної  людини.  Саме тому 22 грудня в Хорлупівський ЗОШ І-ІІст. відбувся  тематичний вечір "Хорлупи - для вас живу!
Село моє в пахучім цвіті
Мені всміхається здаля.
Для мене ти єдине в світі
Бо тут мій край, моя земля.


Справжньою окрасою села  є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, їх життя - то джерело людської мудрості і самовідданості. Один із них Іван Гаврилович Чернацький - людина патріот , його душа належить рідному краю, рідному селу, а серце відкрите для людей.


А ще Іван  Гаврилович відомий, як активний учасник художньої самодіяльності, зокрема учасник приймацького хору. 


Звучить пісня на слова нашого земляка Ростислава Морозюка, музика Анатолія Кравчука "Пісня про Хорлупи"


Щоб наше село розросталось і квітло
Завжди щоб тут дзвеніла пісня крилата.
І радості й щастя було в нас багато.


Села, як і люди мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки у селі людина може так близько спілкувтися з природою, розуміти її душею. У цьому благословенному краї, в райському куточку землі знйшла своє пристановище зовсім юна дівчина, а зараз шанована людина, вчитель  - пенсіонер , голова ветеранської ради  Збагерська С.П. , яка ділиться своїми спогадами.


Ми маленьки хорлупчани , хорлупчани
І дорослими село це не покинем ми, 
Де ходили наші ніжки , де ходили наші ніжки,
Де ходили наші ніжки ще дитиною.


Історія села важлива ще тим, що на його території знаходиться чи не найстаріший церковний храм району. Церковний спів навряд чи когось залишає байдужим. На святі присутній осередок церковного хору , який подарував пісню.


Із народної скарбниці, наче з чистої криниці, 
Дістаєм багатство й силу. 
Стоголосу, ніжну й милу
Звідти пісню й танець ми берем.


Талант - це дар , будь вдячний долі,
 Якщо його знайдеш в собі, 
З собою будеш жити в мирі,
Все буде добре у житі.
Віктор Пахолюк - відомий гуморист не тільки в нашому  селі , а й за його межами,
читає гумореску "Село".Гурт "Доля "  виконує пісню "Хорлупи ви мої"


Сценка "Андріївські вечорниці"


В тихому куточку Хорлупівської землі народилася маленька дівчинка, слухняна донька, зразкова учениця, кондидатка в майстри спорту з кіокушинкайн карате Ольга Лищик, яка почала займатися цим видом спорту з 2002 року. До 2009 року виступала серед юніорів і за цей період завоювала 9 престижних нагород. З 2009 року вона стала учасницею змагань серед дорослих і здобула 12 медалей. Найпочеснішою нагородою стала її бронзова медаль та виграний кубак на чемпіонаті світу в Японії у 2012 році. Тоді ж їй було вручено ліцензію на завойований чорний пояс. В 2014 році стола чемпіонкою Європи.
Оля ділиться своїми враженнями.


Мов птиці в небі синім,
Дитинства сонечко зійшло.
Моє село, село на Україні
Казковим буйним цвітом розцвіло.Валентина Новицька, Юрій Мишковець і всі учасники свята виконують пісню " Хай добро вам сіється"
Фото на згадку.
На святі були використани відооматеріали , які підготувала бібліотекар Грудік І.В.

Немає коментарів: