неділя, 21 лютого 2021 р.

 Хорлупівська бібліотека Підгайцівської ОТГ 20 лютого по всій Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні-на знак вшанування відваги,сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. В ці дні пригадуються хвилюючі події семирічної давності на Майдані Незалежності нашої столиці, які сколихнули свідомість українського народу.

Три місяці стояв український Майдан-під осінніми дощами і мокрими снігами, під дзвонами храмів на Різдво Христове, морозами на благословення Водохреще.За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху. За цей час ми теж дуже змінилися, ми відчули себе справжніми українцями, гідними пам'яті наших славних предків.

В ці дні ми згадуємо Героїв Небесної Сотні, події Революції Гідності, які вже стали історією.

Тому 17.02.2021 року в приміщенні бібліотеки с. Хорлупи, бібліотекар Клінова Світлана Володимирівна та учнівська молодь провели годину пам'яті до дня шанування Героїв Небесної Сотні :"Гордися, моя Україно, відвагою сотні орлят, що віддали життя без вагання, а нині у небі стоять".

Ведуча Протасюк Владислава Русланівна нагадала присутнім про страшні наслідки подій, які відбулися на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Учні Лихач Іванна, Журавльова Діана, Миколайчук Богдан, Лихач Ярослава, Климюк Михайло, Терещук Владислав та Басюк Костянтин декламували вірші про Небесну Сотню.

Потім усі присутні переглянули фільми :"Штурм Майдану", "Небесна Сотня поіменно ", відео про Майдан, що рве серце-3 та відео Наталка Карпа Реквієм за Небесною Сотнею". А також прозвучали пісні :"Гей, пливе кача", "Небесну Сотню, Господи прийми", "Мамо не плач".

Загиблих вшанували хвилиною мовчання. Запалену Свічку Пам'яті передавали з рук в руки під гімн Майдану.

Бібліотекар Клінова Світлана Володимирівна провела бібліографічний огляд біля тематичної полички:" Слава небесній Сотні".

Темні часи пройдуть, знову будуть сміятися діти, буде жити Україна. Герої не вмирають, допоки залишаються в наших серцях, душах, в нашій пам'яті, тому ми не маємо права забути! Вічна пам' ять героям... Нехай пам'ятають про наших героїв, що за волю поклали безцінне життя, що творили історію, наше минуле, у яке вже нема вороття.Немає коментарів:

Дописати коментар