понеділок, 21 вересня 2020 р.

Сьогодні – особливо радісне, світле і важливе свято, Різдво Тієї, Яка стоїть високо над усіма створіннями, возноситься над усіма ангелами та святими; Тієї, Яка стала Матір’ю Сина Божого, а відтак – Матір’ю для всього світу. Вона ‒ наша надія і радість, наша молитвениця і заступниця перед Господом.

Святі отці вчать, що в події народження Пресвятої Богородиці перед нами відкривається перший ступінь наближення Божества до таємничого єднання з людством. Втілення Сина Божого залежало не тільки від Господа, але й від людини – Діви Марії, через Її любов і упокорення волі Господній. Після народження Нею Месії світ став іншим – для грішного людства стало можливим спасіння і відкрилась вічність, яку дарує Ісус Христос – Син Божий і Син Діви Марії.

Саме тому святий Іоан Дамаскін говорить, що Різдво Богоматері є святом всесвітньої радості, бо Богородицею оновився весь людський рід і смуток праматері Єви змінився на радість. А святий Андрій Критський зазначає, що сьогоднішнє свято для нас є початком свят, воно служить дверима до благодаті й істини.

Тож шануймо та прославляймо Пресвяту Богородицю, любімо Її усім серцем, дякуймо Їй за великі щедроти і милість, які Вона подає всім нам і всьому роду людському, просімо у Неї материнського заступництва, щоби за Її молитвами Господь спас душі наші.


Немає коментарів:

Дописати коментар