вівторок, 7 липня 2020 р.

7 липня - свято Різдва Івана Хрестителя
Після прийняття християнства православні християни почали відзначати Різдво пророка Івана Хрестителя – найбільшого святого після Матері Божої Пречистої Діви Марії. Це про нього Ісус Христос сказав: «Серед народжених жонами не постав пророк, більший від Івана Хрестителя».

Хреститель Господній прославляється Церквою як «янгол, і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший, і світлого Слова глас».
Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя.

Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

Заклики до покаяння, проповідь Івана Предтечі була настільки сильною, що навколо нього збиралось багато людей, учнів, які ставали його послідовниками. Знаком покаяння і духовного оновлення Іван обрав хрещення – омивання у воді (звідси й ім'я – Хреститель).

Прийняти хрещення прийшов і Син Божий. Іван Предтеча казав, що не гідний розв’язати шнурівку на взутті Ісуса Христа, а однак був обраний, аби охрестити Месію в ріці Йордан.

Про чесноти  Месії сповіщав у своїй проповіді Іван Хреститель. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва за Христа і христову науку, святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову.
Наш народ,  не до кінця розуміючи релігійну суть свята, а також історично поєднуючи язичницькі та християнські традиції, почав називати день Різдва Івана Хрестителя днем Івана Купала – на честь язичницького бога, якого шанували в дохристиянські часи в ці дні.

Церква вже довгий час намагається розвінчати міфи про свято Івана Купала і пояснити, що ця назва не має відношення до християнського календаря. Тому не варто помилково називати свято Різдва Івана Хрестителя святом Івана Купала.

Краще в ці дні просити святого Івана Предтечу, щоб вимолював у Бога миру для нашої землі, надавав сили та мудрості бути прикладом християнського служіння, яким колись був він.
https://chortkiv.city/read/blog/36235/scho-mi-svyatkuemo-rizdvo-ivana-hrestitelya-chi-ivana-kupala


Немає коментарів:

Дописати коментар