четвер, 9 квітня 2020 р.

Вербна неділя: традиції, звичаї та прикмети

У Вербну неділю святять вербу. Під церкву заздалегідь навозять багато вербового гілля. Зранку на Богослужіння сходяться всі - старі й малі, - бо "гріх не піти до церкви, як святять вербу".
Як освячувати вербові гілочки в час карантину. Роз'яснення УГКЦ та ПЦУ
Колись господарі, повертаючися з церкви з свяченою вербою, до хати не заходили, а відразу ж садили на городі по кілька гілок або - якщо було близько - то в полі, "щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на вжиток", а решту, що залишилася, несли до хати і ставили на покуті під святими образами. Якщо, ввійшовши до хати, заставали когось, що проспав службу, то били такого свяченою вербою, примовляючи:
Не я б'ю - верба б'є,
За тиждень Великдень,
Недалечке червоне яєчко!
Молоді хлопці та дівчата билися свяченою вербою ще й коло церкви, та й дорогою, як додому йшли, а б'ючись, примовляли:
Будь великий, як верба,
А здоровий, як вода,
А багатий, як земля!
Вербна неділя 2019 - що не можна робити у свято 21 квітня 2019
Забобони на Вербну неділю
Вирішити проблеми з безсонням, допомогти у вирішенні важливих справ, навіть любовні проблеми вирішуються за допомогою верби. Молоді дівчата з нетерпінням чекали Вербний тиждень. Адже в ці дні можна подумати з ранку про вподобаного хлопця, а до вечора він прийде в гості.
Вербну неділю наділяли такою енергетикою, яка могла допомогти втілити в дійсність потаємні думки і бажання.
Сьогодні – Вербна неділя: історія, символи та звичаї свята
Ще один звичай. Якщо у Вербну неділю посадити кімнатну рослину, то вважалося, що вона приверне в дім достаток і багатство. При цьому необхідно дотриматись всіх тонкощів цього обряду. Рослину необхідно саджати з товстим листям. Найкраще підійдуть рослини “грошове” або “доларове” дерево. Але, якщо ваша рослина протягом місяця зів’яне, то належить вам прожити всю решту життя у бідності.
Вербна неділя і підготовка до цього свята
Верба має велике значення в народній медицині.
Коли хворіють люди або тварини, то вважається, що потрібно варити свячену вербу разом з цілющими травами і напувати тим варивом хвору людину чи тварину - у повній надії, що "поможе".
Виваром свяченої верби мочать голову і цим лікуються від головного болю. Лікуються свяченою вербою і від пропасниці та ревматизму, збивають нею гарячку. Товчене листя з верби кладуть на рани, а горшку, настояну на її листі, п'ють проти шлункових захворувань.
Вербное воскресенье 2018: какого числа, традиции, приметы ...

Немає коментарів:

Дописати коментар