четвер, 30 липня 2020 р.

Хорлупівська бібліотека філія представляє калейдоскоп цікавих  повідомлень «Світ цікавих фактів»
Цікаво знати,  що 30 липня  - Міжнародний день дружби

У світі немає нічого
краще і приємніше дружби;
виключити з життя дружбу —
все одно що позбавити світ
сонячного світла.
Цицерон

Міжнародний день дружби (International Day of Friendship) — один з наймолодших свят у календарі. Рішення про його проведення Генеральна асамблея ООН прийняла 27 квітня 2011 року на  65-й сесії. Ідеологічною основою для нової дати стали Декларація та програма дій в області культури миру та Міжнародного десятиріччя культури миру та ненасильства в інтересах усієї планети.

Організація об'єднаних націй запропонувала державним структурам, а також міжнародним і регіональним організаціям відзначати цей день у відповідності з культурними традиціями тієї чи іншої країни. Особливо в резолюції ООН підкреслюється важливість нової дати в справі зміцнення дружніх відносин між різними народами. «Дружба між народами, країнами, культурами і окремими особами може надихнути на зусилля по забезпеченню миру і дає можливість навести мости між суспільствами, які шанують культурне різноманіття», — йдеться в документі.

Крім того, одне з завдань Міжнародного дня дружби — залучення молоді, у тому числі майбутніх лідерів, до громадської діяльності, спрямованої на поважне сприйняття різних культур.

В даний час у багатьох країнах світу щорічно проводяться заходи, пов'язані з пропагандою дружби. Відтепер до їх списку додасться і програма Дня дружби.

Варто відзначити, що Міжнародний день дружби, заснований ООН, — не єдине свято подібного роду: 9 червня відзначається Міжнародний день друзів.


Немає коментарів:

Дописати коментар