четвер, 9 липня 2020 р.

#НашіПеремоги
#Конотопська_битва

9 липня 1659 року відбулася блискуча перемога козацького війська над московським у Конотопській битві.

Гетьману Івану Виговському разом із союзницьким військом Кримського хана Мухаммед-Ґірея IV вдалося заманити відбірні частини московського князя Олександра Трубецького в болотисту місцину біля річки Соснівки, що під Конотопом. Московську армію було розбито, а головні сили змушені відступити з українських земель до Путивля. План військової кампанії Московського царства проти Гетьманщини провалився.

За підрахунками істориків, у бою загинуло близько 30 тисяч московського війська, а 15 тисяч потрапили в полон. Тоді як втрати козаків були втричі меншими.
«Справа була не в чисельності, а в тому, які це були підрозділи, - говорить історик Олексій Сокирко у інтерв’ю «Радіо Свобода». - Під Конотопом знищили так званий «государев полк» – це гвардія московського царя. Знищення цього підрозділу дорівнювало… ну, якби зараз десь на лінії зіткнення загинув Кремлівський полк президентської гвардії… Біль від цієї поразки був більшим, ніж якби загинуло просто сто тисяч рядових вояків».

Скористатися цією тактичною перемогою для досягнення політичної суверенності Гетьманщини Івану Виговському не вдалося. Через чвари серед козацької старшини, антигетьманські настрої та повстання, які підігрівалися та усіляко підтримувалися з Москви.

Автор картини – Артур Орльонов


Немає коментарів:

Опублікувати коментар