середа, 20 травня 2020 р.

🌺🏵🌸#ДеньВишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу
 🌻У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.
🌼День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.
✅Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. ❗🌹Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.
☘️Історія Дня вишиванки
День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.
Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

🌹Що символізують основні кольори вишиванок?
🌺Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість.
Білий колір – символ невинності й оберіг від нещастя та лихого ока.
Чорний колір – це багатство і достаток.
🌻Золотий або жовтий – справжній символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості.🌾
☘️Зелений – жіночий колір, колір усього живого.
Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і День вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу.
До дня вишиванки в Хорлупівській бібліотеці-філії бібліотекар Клінова Світлана Володимирівна відкрила тематичну поличку:"Вчимось шити та вишивати", а також свої ручні роботи.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар